Kiedy jest gorąco, nie myślimy o ogrzewaniu – chcemy wręcz się ochłodzić, a sama myśl o przyjemnej zimie jest kojąca. Jednak to właśnie w lecie należy już zastanawiać się nad wyborem sposobu ogrzewania na chłodniejsze miesiące, jak również zrobić odpowiednie zapasy. Dlaczego? Ponieważ mróz zaskakuje nie tylko kierowców, ale i właścicieli domów – warto mieć przygotowane wcześniej zapasy, żeby z nich skorzystać, kiedy tylko trochę się ochłodzi. Kolejna kwestia to cena, która w okresie grzewczym szybuje w górę – dlatego jeśli ktoś chce nieco oszczędzić, powinien zdecydować się właśnie na zrobienie zakupów gdy jeszcze jest ciepło. Najwięcej Polaków wybiera węgiel jako metodę ogrzewania, gdy tylko ono od nich zależy. W tej chwili jednak walczymy wszyscy o czystsze środowisko naturalne, więc trzeba wybierać węgiel opałowy z głową. Istnieją parametry i zasady, którymi należy się kierować w trakcie zakupów. O czym należy pamiętać?
Przede wszystkim warto wiedzieć co mamy do wyboru. Można zdecydować się na koks, kostkę, orzech, groszek, miał węglowy oraz na brykiet. Z tego koks wydaje się najlepiej dostosowany do spalania – jest bowiem bardzo wydajny. Z drugiej jednak strony jest dosyć drogi, co sprawia, że wybiera go coraz mniej osób. Coraz większe zainteresowanie kieruje się zaś na groszek – zwłaszcza na ekogroszek, który jest w tej chwili powszechnie dostępny. To rozwiązanie dosyć tanie i praktyczne, dostosowane do pieców z podajnikami. Węgiel workowany, który można kupić, dostępny jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, przy czym w tych ostatnich rozsądnie jest go zamawiać, ponieważ można wybrać dobrą firmę i zapoznać się przed zakupem ze wszystkimi informacjami.
Szczególną uwagę należy zwrócić na takie kwestie jak wartość energetyczna węgla, czyli jego wartość opałowa. Należy też zwrócić uwagę na oznaczenia zapisane w instrukcji użytkowania pieców węglowych, do których chcemy dokupić opał. Paliwo powinno być bowiem dopasowane do ich możliwości.
Sprawdź: https://www.wegielsztygar.pl/